PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118656}
4,6 16 507
ocen
4,6 10 1 16507
3,2 4
oceny krytyków
Janosik. Prawdziwa historia
powrót do forum filmu Janosik. Prawdziwa historia

dla mnie. Ten film nie jest do zjechania – można jeździć po nim bez końca a mety nie widać:) Po raz pierwszy byłem na seansie kinowym z którego chciałem wyjść w trakcie, ale żal forsy wydanej na bilet kazał mi obejrzeć film do końca. Szkoda mi tracić czas na szczegółowa krytykę. Ale jedna rzecz muszę zakcentować, rzecz która mnie zabolała naprawdę. Chodzi o to że twórcy filmu zwyczajnie okłamali publiczność. To nie jest żadna prawdziwa historia Janosika. Na prawde historyczną składa się tylko kilka suchych faktów źródłowych. Reszta to dopowiedzenia, interpretacje i wstawki rezyserek. Najgorsze to że cała ta fabuła fikcyjna grzeszy ahistorycznością, brakiem realizmu tamtych czasów, miejsca i świata ludzi. Reżyserki prezentują tanie, współczesne myślenie i przeżywanie rzeczywistości ubrane w kostium historyczny o którego nawet formie nie mają głębszego pojęcia. A można było zrobić film o losach innego rozbójnika, którego czyny historyczne były równie efektowne jak jego legenda. Bo prawdziwa historia Janosika, która jest w istocie banalna przerosła możliwości autorów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones