PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=356399}

Rok 1612

1612
4,7 11 132
oceny
4,7 10 1 11132
Rok 1612
powrót do forum filmu Rok 1612

Czytając wypowiedzi niektórych "wiernych i jedynych prawdziwych patriotów" aż dostaje gęsiej skórki! Dramat!

"Żebrowski to zdrajca", "Nie pójdę na ten film, że nie nabić kasy ruskim" [ale jak używasz ich choćby gazu to jest ok? <lol>], "Film antypolski" i tak dalej... i tak dalej...

To tylko FILM i nawet nie starający się być bardzo historycznym! Czy wy naprawdę nie macie nic innego do roboty tylko wszędzie doszukiwać się spisku i antypolskości? Skąd to się w Polakach bierze? Czyżbyśmy byli aż tak bardzo zakompleksionym narodem?

Wbijcie sobie to raz a porządnie do głowy - NIE jesteśmy narodem wybranym, NIE jesteśmy Chrystusem wśród narodów cierpiącym za miliony, NIE jesteśmy od nikogo lepsi.

Dostaliśmy kila razy w naszej historii mocno po tyłku - tak ja i dziesiątki innych krajów. A sami też nie byliśmy świętoszkami. Jeżeli możemy mieć do kogokolwiek pretensje to tylko do na samych. A jeżeli nadal będziemy wybierać takie gwiazdy jak Lepper albo Giertych na mężów stanu to będzie nam tylko lepiej.

Troszkę więcej dystansu na przyszłość życzę

ocenił(a) film na 1
DarkOne

Nie używam ruskiego gazu. A nawet jeśli go Polacy używają, to nie za darmo, tylko płacą za niego dużą kasę.

Zresztą, nasi wschodni sąsiedzi, (czy naprawdę nie moglismy trafić lepiej?) jacy są tacy są, nikt im nie kazał być dziczą mordującą ich i narzucającą swój "porządek". Ten porządek to zbydlęcenie, łagry i ogólny bałagan

annowak11

Nowak:
Odetchnij. Posłuchaj Okudżawy, Wysockiego. Przeczytał Tołstoja, Dostojewskiego. Potem obejrzyj coś Tarkowskiego. Wtedy pogadamy "jacy oni są" :)

annowak11

A już miałem Cię poważnie potraktować ale szybkie spojrzenie na oceny w twoim blogu... głównie na 1/10 bo coś bardzo lubisz je wystawiać:

Dziewczyna z Perłą - 1/10
Symetria - 1/10
Naciągacze - 1/10
JOB - 1/10
Brokeback Mountain - 1/10 (nie jestem fanem oskarów ale 1!?)
Ogniem i Mieczem - 1/10

no i oczywiście 1612 - 1/10 (już zdąrzyłaś/łeś obejrzeć? Torrencik się zassał?)

Zasadniczo to ty tylko wystawiasz 1 albo 10.....

Patrząc na te oceny sorrki.... Bóg Cię opuścił? Czy ktoś się tutaj zamienił na mózgi z różowym dildo?

Ufffff jedyne co mogę powiedzieć
>YOU DOING IT WRONG!

ocenił(a) film na 7
DarkOne

zgadzam się z tobą.. i w temacie i w tej wypowiedzi.

Mi film podobał się bardzo. Żebrowski zagrał tutaj Polaka, więc za zdrajcę go nie uważam. Zagrał dobrze i cieszę się z tego

A co do tego młotkA. Ktoś kto wystawia takie oceny filmom pokroju "dziewczyny z perłą" jest naprawdę niedorozwinięty. Brak mi słów dla tej osoby. żal mi patrzeć, żal kopać. Powiesić się idzie

Skocze z balkonu bo takiego kretyństwa nie mogę pojąć. Nie mogę pojąć jak można być takim bezmózgiem i idiotą. Żal dupe ściska i wchodzi głęboko. Boliiiiii...

DarkOne

Drogi DarkOne !
Specjalnie zarejestrowałem się na tej stronie aby odpowiedzieć na twój kontarz:

Wielki szacunek dla Ciebie !!!!

Jestem tego samego zdania - jesteśmy zakompleksionym narodem, który wszędzie doszukuje się winy u innych a nie u siebie. Wszędzie chcieliby tylko widzieć jak to POLSKA jest najwspanialszym krajem na Świecie, i jak to Nas wszyscy kochają !

Prawda jest zupełnie inna, to właśnie przez takich arogantów ( nie oglądam bo nie dam zarobić, czy powinno się w Polsce oglądać film, który nie pokazuje Nas w dobrym świetle ) gospodarczo, politycznie, kulturowo jesteśmy daleko w tyle !!!!! za innymi krajami, gdzie ludzie patrzą na Świat racjonalnie.

Filmu jeszcze nie widziałem, ale bardzo chętnie zasiąde w kinie bez uprzedzeń !!!

Jeszcz raz gorąco pozdrawiam DarkOne - oby więcej takich realistów !!!

Noa1

Jedna prośba. Mow o sobie i nioogólniaj. Masz kompleksy? Spko, miej. Ja ich przed innymi narodami nie mam.

DarkOne

30 lat oglądałem wypociny filmowe twórców miłującego pokój narodu mówiące o bohaterskich zmaganiach z hordami barbarzyńskich najeźdźców i nie będę się katował kolejnym propagandziakiem.Najgorsze w tym jest to że te filmy tworzone ogromnym kosztem ,efektowne, znajdą się na zachodzie ,zostaną tam obejrzane i stworzą kolejny niezupełnie prawdziwy ,a na pewno mało ciekawy obraz Polaka.Nie zawsze dostawaliśmy po tyłku od narodu miłującego pokój wystarczy przypomnieć o Orszy, wojnach Batorego ,a sięgając daleko o Chrobrym szczerbiącym miecz na Złotych Wrotach, ale kto zrobi o tym film? Jeśli chodzi o pana Żebrowskiego nawiasem mówiąc bardzo miernego aktora rozumiem że wykonuje zawód z którego żyje ale jednak jego obecność w takim propagandowym filmie nie wydaje mi się konieczny.

użytkownik usunięty
potworyck

Ech ty "krytyku" spod kaczej gwiazdy - oglądałeś "Trzech muszkieterów" albo "Nie bój się, jestem z tobą", czy też "Lecą żurawie"? Można wiele zarzucić Rosjanom, ale tyle samo reszcie świata. A pasuje ci, kiedy amerykanie wydają kupę kasy na produkcje typu "Helikopter w ogniu" albo "Jarhead", w ten czy inny sposób promujące amerykański sposób widzenia świata? Hamburger nie jest sposobem, na życie. Co do p. Michała Żebrowskiego: aktorem jest bardzo dobrym (to moje prywatne zdanie, a zagrał w "Dziadach" z powodzeniem, co jest jakimś miernikiem talentu) i mimo, że "Ogniem i mieczem" p. Hoffmana nie dorasta do pięt "Potopowi" to p. Żebrowski zagrał świetnie. Konrad Świnarski (chyba) powiedział kiedyś: dupa jest od srania, a aktor od grania. Więc jeśli aktor X chce zagrać w filmie producenta Y, to jest to jego sprawa, ważne coby to zrobił dobrze, bo za to bierze kasę.

DarkOne

"Czy wy naprawdę nie macie nic innego do roboty tylko wszędzie doszukiwać się spisku i antypolskości?"

Nie wiesz że to żydowsko-bolszewicki spisek aby zabić polskość w Polakach? [hahahaha]

DarkOne

potop byl antyszwedzki krzyzacy anty niemiecki a ogniem i mieczem anty rosyjski i udezal w prawoslawnych i muzulmanow

oczywiscie ze to ruska propaganda bo film powstawal akurat ajk stosunki z moskwa sie pogarszaly i nic w polityce nie dzieje sie przypadkowo a nam w wiadmosciach tykko oczy mydla

szwedzi do nas za potop urazy ne chowaja jak widac skoro szwedzki zespol takie piosenki nagrywa" http://www.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs" (link)
ja tez jestem patriota a nie pojde naten film do kina bo nie ma sary
a ruskie maja tyle sary ze ten wsza bojkot to o du*e potluc tylko
ale macie prawo do pogladow jak najbardziej swoich

lepiej zrobcie cos dobrego dla kraju cos lepszego nie niepojscie do kina na ten film a juz w ogole dziamanie ze zewbrowski to zdrajca to siwadczy ze macie mniej jak 16 lat ,,,,,

kazdy prawdziwy inteligentny narodowiec zasmial by sie wam w ryj jakbyscie mu tsakie cos powiedzieli

camelo111

"Żebrowski to zdrajca", "Nie pójdę na ten film, że nie nabić kasy ruskim" [ale jak używasz ich choćby gazu to jest ok? <lol>], "Film antypolski" i tak dalej... i tak dalej...:

Używam ich gazu i za niego PŁACĘ baranie kwadratowy!! Jakbyś nie wiedział wielki znawco, to Ruscy żyją z jedzenia, które wyprodukuje Europa i potem im sprzedaje!! Coś za coś, więc przestań kretynie pisać takie bzdury, że oni robią nam jakąś łaskę!!

"To tylko FILM i nawet nie starający się być bardzo historycznym! Czy wy naprawdę nie macie nic innego do roboty tylko wszędzie doszukiwać się spisku i antypolskości? Skąd to się w Polakach bierze? Czyżbyśmy byli aż tak bardzo zakompleksionym narodem?"

Skąd to się bierze?? Z 50 LAT OKUPACJI MIŁUJĄCEGO POKÓJ I BRATERSTWO NARODU ROSYJSKIEGO!!! Jak myślisz wielki znawco, czy gdybyśmy nie podlegali Rosji przez tyle dekad, to dzisiaj mielibyśmy takie problemy gospodarcze? Otóż nie, bo przez tyle lat rozwinęlibyśmy się jak zachód Europy. Popatrz jak wyglądają wszystkie, byłe państwa dawnego ZSRR! Każdy z nich dopiero teraz, w obliczu demokracji dochodzi do siebie. I skończ zakompleksiony buraku pisac takie pro-rosyjskie texty, a jak Ci się nie podoba w PL, to wypad na Ural!!

"Wbijcie sobie to raz a porządnie do głowy - NIE jesteśmy narodem wybranym, NIE jesteśmy Chrystusem wśród narodów cierpiącym za miliony, NIE jesteśmy od nikogo lepsi."

Ale nie musimy być od kogoś zależni. A Rosja do dzisiaj nie może przeboleć faktu, że kilka jej dawnych "prowincji" z Polską na czele, jest niezależnych, ba, potrafiących się obrócić nawet przeciwko Rosji. Rosja też nie jest narodem wybranym, więc nie rozumiem dlaczego ma nam dyktować warunki gospodarczo-militarne? Masz jakiś kompleks wobec Rosji ty chłystku??

"Dostaliśmy kila razy w naszej historii mocno po tyłku - tak ja i dziesiątki innych krajów. A sami też nie byliśmy świętoszkami. Jeżeli możemy mieć do kogokolwiek pretensje to tylko do na samych."

No tak, sorry, że jesteśmy w środku Europy i przekulały się przez nas wszystkie fronty. Rzeczywiście, możemy być źli tylko na samych siebie za to, że próbowaliśmy się bronić. Szkoda słów.

"Troszkę więcej dystansu na przyszłość życzę"

A ja życzę trochę więcej skupienia na lekcjach historii i ekonomi, bo wypisujesz farmazony jak mało kto!!...

"Jeszcz raz gorąco pozdrawiam DarkOne - oby więcej takich realistów !!!"

Następny dupoliz się znalazł! Jakich realistów? Przecież jego text jest głupi jak but z lewej nogi...daruj sobie takie takie komentarze i lepiej zrobisz, jak się zalogujesz na jakimś pro-rosyjskim forum...


"kazdy prawdziwy inteligentny narodowiec zasmial by sie wam w ryj jakbyscie mu tsakie cos powiedzieli"

Na szczęście nie muszę się tak poniżać jak Ty, żeby dyskutować z PRAWDZIWIE INTELIGENTNYMI NARDOWOCAMI...

na3askany

Następny rozwydrzony kretyn. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj kilka razy o co chodziło DarkOne z tym gazem, może zrozumiesz za 5 podejściem. Nie ma to jak nie zgadzać się z kimś i zwyzywać go na dzień dobry. Panie inteligentny buraku. Czytałem twoje pseudo inteligentne wypociny w tematach innych filmów. Schemat ten sam, nie zgadzasz się z kim i leci arogancka tyrada wyzwisk i pouczeń. Nawet nie chce mi się wchodzić z tobą w polemikę na temat poglądów prezentowanych przez założyciela tematu, z którym się zgadzam w 100%, bo takich kiepów jak ty, trzeba po prostu ignorować.

na3askany

Czyli jeśli film zrobili rosjanie to prawdziwy polak ma już ten film omijać szerokim łukiem ? Jeśli kilkadziesiąt lat temu rosjanie skomponowali jakiś utwór i polak go słucha to znaczy że jest zdrajcą ? Ludzie nie wszyscy rosjanie są tacy sami...

na3askany

Ojoj, ale ktoś tutaj nerwowy! Khy Khy

Oj z tym gazem to ci nie wyszło... naprawdę :P Ale spoko, podnieciłeś się, wpadłeś w euforię nie doczytałeś do końca - nic to zdarza się nawet najlepszym ^_^

Ogólnie to mam wrażenie, że pokrzyczałeś... a mało jakoś w tym krzyczeniu treści.

PS - jestem oczywiście moderatorem wszystkich proRosyjskich forum...for... w Europie centralnej więc wiesz, moje poglądy mogą być tylko jedne! (BTW a jak to się odmienia na liczbę mnogą :P)

DarkOne

na3askany, DarkOne
Paradoks polega na tym, że to nie Wasze skrajne poglądy są szkodliwe, tylko to, że nie potraficie się dogadać. Tak było przez te tysiąc lat i tak jest do tej pory.

ocenił(a) film na 4
DarkOne

"Wbijcie sobie to raz a porządnie do głowy - NIE jesteśmy narodem wybranym, NIE jesteśmy Chrystusem wśród narodów cierpiącym za miliony, NIE jesteśmy od nikogo lepsi."

Pierwsze - prawda, Drugie - prawda, Trzecie - łgarstwo. Radzę dowiedzieć się czegoś o historii Rzplitej, jesteśmy lepsi swą historią. Polacy wbili sobie do głowy przeciętność i cierpienie. Budowaliśmy podwaliny demokracji (Nietykalność osobista czy Wolność słowa to elementy polskiego prawa w XVI w.), radzę przeczytać Modrzewskiego i dowiedzieć się co nieco o ustroju Polski w XVI i początkach XVII wieku. Nie mordowaliśmy się wzajemnie jak czynili to Francuzi, Niemcy czy Anglicy. Każde wielkie państwo buduje dumę w swym narodzie, nie musimy być jewropejsko poprawni.

A sam film. Marny i głupi. Antypolskość to najmniejszy zarzut, po prostu rzeczy w stylu ruskiego komanda z Johnem Rambo wyskakującym z rzeki z kuszą czy ducha hiszpańskiego najemnika są głupie.

Szkoda tylko, że o tym że jako jedyni zdobyliśmy Kreml wspominać muszą Rosjanie. Że wolimy cierpieć nad Katyniem niż zwyciężać u boku Żółkiewskiego (Kłuszyn 1610, 7000 Polaków rozbiło ponad 40000 wojsk Rosyjskich a potem hetman zdobył Moskwę, bez jednego wystrzału).

Havock

Mądrze piszesz ;)

Havock

Z małym ale. Piszesz, że jesteśmy lepsi od innych bo wiele osiągnęliśmy itd. Bo byliśmy tacy a nie inni. Nie neguje naszych osiągnięć w żadnym wypadku. Ale piszesz to z punktu widzenia Polaka. Nie znasz wszystkich osiągnięć, momentów, że tak to ujmę, chwały innych narodów. Dlatego uważam, że przekonanie o naszej wyższości tak uporczywie wpajane nam przez pokolenia to objaw bardziej nacjonalizmu i narodowej mentalności niż suchej kalkulacji. To samo myślą o sobie Rosjanie, Anglicy czy Francuzi i oczywiście Amerykanie, każdy z tych narodów może solidnie uzasadnić swoją postawę.
Pozdro.

DarkOne

Panowie i Panie, gdy czytam coście tu powypisywali, to po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Czarne, bądź białe i oczywiście argumentowane w sposób czysto polski: "jest tak jak mówię, albo cię znajdę". Poza tym sami fachowcy od stosunków polsko - rosyjskich i historii, co bardzo cieszy, choć niektórzy wypisują takie bzdury, że aż "słuchać hadko", jak pisał Sienkiewicz. Pan Natrzaskany w sposób wybitnie dziecinny stara się obrazić kogoś, bo ów ma zdanie, które mu nie pasuje... Polacy nie róbcie z każdego forum naszego sejmu! I nie wypisujcie głupot, bo tylko potwierdzacie wszystko co czyta się o nas i ma zły wydźwięk.
A swoją drogą film nie jest antypolski, Żebrowski nie jest zdrajcą, film jest utrzymany w realiach historycznych, choć wydarzenia w nim przedstawione są tak samo realne jak te, które przedstawił Sienkiewicz w "Trylogii". A dystans to by się wam przydał...
Pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
na3askany

No tak :D Pan Grabarz dostał po gębie ( i to nie tylko ode mnie :D ), w temacie o Hellboyu :D Profesjonalna znajomość tematyki i wrażliwa refleksja na koniec :P Ale i tak pointa jego wypowiedzi jest po prostu miażdżąca:

"Pragniesz się tutaj realizować,dowartościowywać jak krytyk,ale prawda jest taka,że nie masz pojęcia o krytyce filmowej." "

A Ty czytasz to, co piszesz WIELKI KRYTYKU FILMOWY ?? Hehehe...;)

na3askany

Na3skany: Powiem Ci tak, zarzucasz że Dark One obraża swoich rodaków, nie wierzy w Polaków i twierdzi że są nieudacznikami. Ale powiedzmy sobie szczerze że Polacy są narodem który własciwie sam nie potrafi dojść do czegoś (mówie o teraźniejszosci) a podlizuje się innym krajom (przede wszystkim Ameryce -co mnie dobija). Powinniśmy raczej dbać o dobre więzi i kontakty z sąsiadami a nie włazić w d... państwu które w razie potrzeby miałoby nas gdzieś. To jest tylko moje zdanie więc mnie nie zbesztaj ;P Pozatym jeśli chodzi o kulture to jesteśmy w tyle za Rosjanami i innymi krajami. Ale oczywiście widze w Polakach dobre strony i pozytywne cechy bo sama jestem Polką. Poprostu denerwują mnie takie komentarze jak twój bo we wszystkim bronisz Polaków, twierdzisz że są niewinni że wszyscy ich napadali. Że film jest antypolski. Ale spójrz na to obiektywnie i ze spokojem (bo twoje złośliwe komentarze i przekleństwa są nie miłe w czytaniu i pokazujesz tym samym że jesteś nerwusem który nie potrafi racjonalnie myśleć). Czy Niemcy nie mają oglądac filmów o wojnie i o Hitlerze? Czy Rosjanie nie powinni oglądać filmów o Stalinie i łagrach? Może wogóle nie powinni sie do tego przyznać bo stawia ich to w złym świetle? Przeciez to jest chore. A Ty się burzysz o jakąś wojne o której nikt z innych krajów pewnie nie ma pojęcia. Przez takie komentarze jak twoje Polacy dowodzą że nie mają dystansu do siebie. Dowodzą że zawsze poczuwają się do bycia ofiarami. NIe potrafisz zaakceptować tego że Polacy też zabijali innych? Ludzie, ten temat jest jakimś paradoksem bo zaślepieni ludzie i tak nie zauważą że Polacy to nie jest najlepszy naród na świecie , a szkoda ;( Co do samego filmu to już ktoś oglądający go, powiedział że wcale nie jest antypolski i to najgorsza wada jaką można mu zarzucić. Czyli o co ta kłótnia? O to że Żebrowski zagrał Polaka? Aha to kłóćcie się dalej ;) Ja uważam że zrobił dobrze , nie poniżył się tym ani nie zchańbił. Pokazał że ma do wszystkiego obiektywny stosunek. A niektórych fanów straci dlatego że nie potrafią logicznie myśleć. Co do tego że niby nikt nie napisze scenariusza o czymś chwalącym Polaków to przepraszam bardzo ale czemu Rosjanie czy ktoś inny mieliby kręcić filmy o historii Polaków i ich dokonaniach?! Każdy niech nagrywa filmy o sobie. A to wina Polaków że nakręcają (jak już ktoś wspomniał ) Katyń które ukazuje ich jako ofiary.
Już się dużo napisałam na tym forum o temacie ROsji i tego oto filmu. Dochodzę do wniosku że jak ktoś ma klapki na oczach to nic nie zrozumie.
Popieram Dark One. Pozdrowienia

AimeR

Polacy to najlepszy naród na świecie, taka jest prawda, może sama masz kompleksy. Nie mordowaliśmy nigdy masowo ludzi jak Szwaby i Kacapy, nie wyszdzamy się w powietrze jak muzułmanie. To Ruskie i Niemcy są w tyle za Polakami, ich kultura to kultura picia, rzygania i dupczenia, często w stylu homo. A że trafi się czasem jakiś Puszkin, Dostojewski czy Gethe? Mickiewicz, Prus i Sienkiewicz biją tych kretynów na głowę. I prawdą jest, że głównie byliśmy ofiarami w historii, tak to jest, nasz kraj jest zewsząd otoczony przez nienawistne pomioty (z wyjątkiem Czechów), a my nie jesteśmy krajem agresywnym (jednym z nielicznych na świecie!).

na3askany

Buahahaha... No toś pokazał klasę (jak zwykle, brak umiejętności czytania ze zrozumieniem... oraz... brak umiejętności rozpoznawania znaków interpunkcyjnych). Wypowiedź, którą przytoczyłeś jako moją, w moim poście była opatrzona tak "", to oznacza cytat.

Do reszty Twoich bzdetów się nie ustosunkuję, szkoda mi na to czasu a i cierpliwości do takich betonów nie mam za dużo. Proponuję dalej sie kompromitować, z tego co widzę i w tym temacie i w tym o hellboyu zostałeś objechany za soją gówniarską i arogancka postawę.

na3askany

Nasza historia jako narodu polskiego jest tak samo wielka jak każdego innego w europie. Nie wierzysz? Zapytaj np francuzów, brytyjczyków etc każdy z nich powie, że ich historia jest NAJ. Prawdziwy patriota widzi wady swojego narodu, nie tylko plusy.

A tak szczerze, to jak już się podniecać czyjąś kulturą i osiągnięciami to proponuję poczytać o historii i kulturze Chin, można się mocno zdziwić! (zresztą co by dużo mówić, Chiny mają jedną z najznakomitszych kultur i grzechem jest ją nawet porównywanie do polskiej)

PS - Ten pean jest dla kultury/historii a nie systemu politycznego obecnego Państwa Środka ^_^

DarkOne

Chiny miały jedną z najbogatszych kultur na świecie. Po latach rządów komuny z tej kultury zostało tyle co nic, a to co zostało, dostosowali tak aby służyło doktrynie komunistycznej.

Katun

jedni krytykuja inni bronia,jedni uwazaja ze mowimy o naszej historii jak o sacrum na ktore zlego slowa powiedziec nie mozna a drudzy ze to kupa gowna,pare razy padlo tu slowo "realizm" taaak..ktos ma takie poglady jak ja to znaczy ze jestesmy realistami,nie jestem osobiscie za zasada zlotego srodka ale wydaje mi sie ze generalnie ktos twierdzacy ze w tym przypadku film jest zly i nie wolno na niego pojsc bo jest antypolski to kretynizm tak jak to ze jest dobry bo nie pokazuje utartego chocby w polskich produkcjach wizerunki wspanialego sarmaty.zdabadzmy sie na wiekszy wysilek intelektualna zamiast szczekac oscylujac miedzy tak naprawde dwoma opcjami czarna i biala..
a wracajc do tekstow "zebrowski to zdrajca" czy cos podobnego to na litosc..nie dajmy sie nabierac na takie teksty i niech nie beda poczatkiem jakichkolwiek dyskusji bo to naprawde nie swiadczy o tej dyskusji i ludziach w niej bioracych udzial nic dobrego..
pozdrawiam

Dreaven1

Masz absolutną rację.
Pozdro

Katun

Naprawdę nic? Polecam poczytać, poszukać... wiedza naprawdę nie boli.

I tu się pojawia problem. Bo dla EU/US czyli też i dla nas, standardy w Chinach są nie do przyjęcia. Ale pogadaj z osobami z Szangahaju, HK, Bejing. Nikt ci nie powie, że jest idealnie ale też że maja w dupie demokracje a'la USA.

Ty mówisz, że nic nie zostało? Ja widze za to STAŁE tempo wzrostu gospodarczego na poziomie 10%. Ty widzisz tanie podrobki, ja przemysl wysokich technologii podbijajacy powoli swiat. I nie zapominam o Placu Niebiańskiego spokoju, o Rewolucji, o masakrach, prześladowaniach etc. I nie jestem zwolennikiem komunizmu (co nie zmienia faktu, jak patrze na naszą "demokrację")

DarkOne

Mnie generalnie demokracja śmieszy. A co do Chin... to tak... nic. Zabytki? Zabytki są wszędzie. Nie mów tu o wzroście gospodarczym ani o nowych technologiach... bo to akurat wielki minus Chin. Czemu? Wzrost gospodarczy zawdzięczają głównie dwóm czynnikom, masowym eksporcie chińskiego gówna, oraz temu, że są centrum produkcyjnym świata. Dzięki władzy totalitarnej bardzo sprawnie, koncerny załatwiają wszystkie sprawy urzędowe itd (to akurat plus). Ale koncerny inwestują w Chinach, głównie ze względu na skandalicznie niskie stawki dla pracowników, ponieważ jednostka jest tam nic nie warta, popracuj za dolara na m-c, bo i tak tam płacili, że już o pracy w szkodliwych warunkach bez zabezpieczeń i odpowiedniego wynagrodzenia nie wspomnę. Ten kraj, tak jak USA dawno temu, jest budowany na skrajnym wyzysku. Nie ma się co spuszczać nad tym, że np. budują pół-kilometrowy drapacz chmur. Ten ułamek który został z ich kultury to jest nic... w porównaniu do tego co stracili i o czym zapomnieli.
Pozdro.

Katun

I tak zachowali wiecej swojej kultury niż my - ale zyj nadal w slepym patriotyzmie.

DarkOne

Strasznie irytują mnie takie teksty "...zyj nadal w slepym patriotyzmie." zwłaszcza kiedy to pisze ktoś, kto wydawałoby się, coś sobą reprezentuje i potrafi czytać ze zrozumieniem... a może jednak nie potrafi...

Katun

Ok, ok poniosło mnie, zwracam honor - po prostu czasami automatycznie włącza mi się jak muszę "bronić" Azji Wschodniej, zwłaszcza Chin ^_^

Katun

ps - ze jak patrze na nasza demokracje to mi sie na smiech zbiera. ale podobno smiech to zdrowie!

DarkOne

Hehehehe...ale się chłopczyki pobiły drewnianymi szabelkami :D Aż miło popatrzyć, jak dwóch "sojuszników" nagle wbija sobie noże w plecy. Panie Grabarz, jak czytam pana posty w pierwszej części tematu, a potem w drugiej, to mam z pana bekę jak mało kto :D

"Do reszty Twoich bzdetów się nie ustosunkuję, szkoda mi na to czasu a i cierpliwości do takich betonów nie mam za dużo. Proponuję dalej sie kompromitować,

Wiesz co szczylu, teraz wyszło, jaki masz system rozmowy z antagonistami - najpierw, podczas "dialogu" ze mną, jak Ci coś nie pasuje, to wypominasz mi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, a przyklepujesz pionę niejakiemu DarkOne. Chwilę potem, jak ten idiota kopie Cię od tyłu w zad i wyśmiewa, jemu też zaczynasz wytykać tą samą przypadłość :) Co Ty masz jakąś wyłączność na "czytanie ze zrozumieniem"??:) Czy jesteś takim marnym mówcą, że nie umiesz nic innego wymyślić? Na razie sam robisz z siebie kretyna i kompromitujesz się tak samo, jak w temacie o Hellboyu!A jak się nie ma nic do powiedzenia, to się wytyka interpunkcję...żałosny jesteś...

"z tego co widzę i w tym temacie i w tym o hellboyu zostałeś objechany za soją gówniarską i arogancka postawę."

To słaby masz wzrok "gówniarzu", bo akurat to Tobie dojebali w temacie o Hellboyu i Ty tchórzu nie odpisałeś!!! Zwyzywali cię tam nawet od cweli - no chyba, że akurat przyjąłeś to jako komplement:) Poza tym nie jadam "sojii"...Prawda boli chłoptasiu...:)

"Ale powiedzmy sobie szczerze że Polacy są narodem który własciwie sam nie potrafi dojść do czegoś (mówie o teraźniejszosci) "

Ale pierdolisz farmazony. W największych centrach naukowych to właśnie polscy naukowcy wiodą prym w wielu dziedzinach nauki. To w wielu dziedzinach sportu Polacy są bardzo wysoko notowani ( siatkarze, piłka ręczna czy F1 ). To Polacy zatrzymali komunizm. Można by dalej wymieniać...Tak strasznie nawołujesz do integracji z sąsiadami i "zacieśniania więzi", ale jakoś mało optymizmu czuć z Twojej wypowiedzi...

"Pozatym jeśli chodzi o kulture to jesteśmy w tyle za Rosjanami i innymi krajami."

Proszę Cię...nie pisz takich głupot...W czym jesteśmy za Rosjanami w tyle? W rozpijaniu narodu? W ludobójstwie? W fałszowaniu historii? Czy może w straszeniu wszystkich dookoła? A tak poza tym, "poza tym" piszę się właśnie tak, czyli osobno...

"bo twoje złośliwe komentarze i przekleństwa są nie miłe w czytaniu i pokazujesz tym samym że jesteś nerwusem który nie potrafi racjonalnie myśleć)"

Moje przekleństwa czyta się w całości textu płynniej i lżej, niż wypowiedzi nie jednego, forumowego znawcy...Poza tym racjonalność nie ma tu nic do rzeczy, a to, co sugerujesz, to jakieś chore łączenie zależności...

"Czy Rosjanie nie powinni oglądać filmów o Stalinie i łagrach? Może wogóle nie powinni sie do tego przyznać bo stawia ich to w złym świetle?"

Tak się składa, że ostatnio trochę przekoksili z naginaniem historii względem np. Katynia...poczytaj trochę prasy i newsów, to przestaniesz pisać takie głupoty...

"A Ty się burzysz o jakąś wojne o której nikt z innych krajów pewnie nie ma pojęcia."

Bo ta wojna miała zupełnie inny przebieg i niektóre postaci nie brały w niej udziału - poczytaj wpis w innym temacie:

"Krytykujemy, ponieważ w sposób bezczelny fałszuje historię. Żaden polski hetman, ani w ogóle żaden Polak nie miał nic wspólnego z zamordowaniem następców carskiego tronu. To Rosjanie ich wymordowali. U nas takie rzeczy sie nie zdarzały, to u nich mało który car, albo następca tronu umarł naturalną śmiercią. To co nam zarzucili wygląda tak, jakby Niemcy nakręcili film o Oświęcimu, gdzie Żydzi gazują się sami, albo nawet gazują biednych Niemców. To jest ohydne, a film jako taki jest po prostu tylko słaby."

"Co innego jest podkoloryzowanie własnego udziału w czymś chwalebnym, a co innego jawny fałsz i zarzucanie komu innemu własnych zbrodni. Zapewniam cię, że gdyby Anglicy nakręcili film, w którym polscy lotnicy zamiast walczyć z Niemcami gwałcą angielskie kobiety, a polska ludność wyłapuje amerykańskich jeńców, którzy uciekli z niemieckiej niewoli i opruwa ich ze skóry, to wielu by zareagowało."

Wiele osób w innych tematach wyśmiewa "przejaskrawienie" historii w tym filmie. A jak nie wierzysz, to poczytaj posty roxana33 ( ukłon z mojej strony )...

"Przez takie komentarze jak twoje Polacy dowodzą że nie mają dystansu do siebie"

Przez takie pierdolenie głupot, jakie można przeczytać w Twoim wykonaniu, Polacy są postrzegani poprzez różne, często negatywne stereotypy a na całym świecie...

"NIe potrafisz zaakceptować tego że Polacy też zabijali innych? Ludzie, ten temat jest jakimś paradoksem bo zaślepieni ludzie i tak nie zauważą że Polacy to nie jest najlepszy naród na świecie , a szkoda"

Każdy naród ma na swoim koncie jakieś ciemne wydarzenia. Widzisz, jedni zabijali jako najeźdźcy, inni jako jednostki broniące się, więc nie generalizuj...

"Już się dużo napisałam na tym forum o temacie ROsji i tego oto filmu. Dochodzę do wniosku że jak ktoś ma klapki na oczach to nic nie zrozumie. "

To chyba taki self diss poleciał teraz....


Po postach chłopców o pseudonimie DarkOne i Grabarz i ich wymianie "uprzejmości", można dojść do wniosku, że ten temat zaczyna się zamieniać w arenę cyrkową, a jeden GWIEZDNY CYRK z samymi "gwiazdami" już mieliśmy, więc chyba nie warto już więcej odpisywać :)

na3askany

OMG... naprawde Ci się chciało tyle pisać? Jezu ty naprawdę musisz mieć puste życie, żeby taki monolog napisać. Może minąłeś się z powołaniem?

Czy się "pobiłem na drewniane szabelki" z Grabarzem? Nie wiem, dyskutujemy sobie. Grabarz po prostu, moim zdaniem, ma troszkę niepełny obraz Państwa Środka - tak jak zresztą pewnie 90% osób w Polsce :/ Też taki kiedyś miałem. Ale w pozostałych kwestiach "przybijamy sobie piąteczkę" .:Żółwik Grabarzu:.

Ale różnica jest taka, że z nim można dyskutować a z Tobą nie. Czy jestem chłopcem? Duchem na pewno tak! Wiekiem - raczej nie.

A na koniec. Ponieważ pisałeś to o mnie to Tobie odpisze. Idiota to człowiek, który łatwo innych tak nazywa. Człowiek zakompleksiony. Ale taka już prawda, im mniejszy pies - tym głośniej szczeka!

DarkOne

"Jezu ty naprawdę musisz mieć puste życie, żeby taki monolog napisać. "

Po pierwsze kolo, 3/4 mojego posta to cytaty. Po drugie nie feruj takich osądów, bo ja odpisuję raz na kilka dni, a wy się dissujecie co kilka minut. Po trzecie moje życie jest jak rozbudowany serial, przy którym Twoje jest tylko małą rólką poboczną w jednym z epizodów, więc oszczęź innym swoich porównań.

"Czy się "pobiłem na drewniane szabelki" z Grabarzem? Nie wiem, dyskutujemy sobie. "

Ale jak już ktoś Ci odpowie nie po Twoje myśli, to sobie z nim nie dyskutujesz, tylko jedziesz mu po rajtach równiuteńko, tak jak jemu:

"Patrząc na te oceny sorrki.... Bóg Cię opuścił? Czy ktoś się tutaj zamienił na mózgi z różowym dildo?"

Kolo nie napisał nic chamskiego w Twoją stronę, a pojechałeś mu równo...

"Ale różnica jest taka, że z nim można dyskutować a z Tobą nie."

Hehehe..:) ....jasne:

"ale zyj nadal w slepym patriotyzmie." - brawio, jak kolega koledze ;) Jeszcze sobie Wojaka polejcie i będzie pełna sielana...i nagle się chlopcy przeprosili :D no proszę....

Wiesz co koleś, jesteś zapatrzony w Chiny i kulturę wschodu, o której tak płonnie piszesz, ale nie dostrzegasz tego, co masz pod nosem. Łatwo krytykować coś, co jest na miejscu, a zachywcać się czymś, co jest "daleko" i czego można doświadczac tylko chwilowo, bo wtedy wydaje się dużo magiczniejsze.

Z tym psem całkowicie mnie rozbawiłeś :) Niestety dla Ciebie, nie masz racji... nie chce mi się dalej komentować takich mądrości...

na3askany

Nie chcesz a ciągle je komentujesz :)

Twoja megalomania mnie poraża ^_^

"moje życie jest jak rozbudowany serial, przy którym Twoje jest tylko małą rólką poboczną w jednym z epizodów". I pamietaj! Sienkiewicz wielkim poetą był! A i nasz naród jest najlepszy, najwspanialszy.

Zachwycam się kulturą wschodu - bo jest czym (nie zapominając o naszym dorobku)

Z tym psem (a naprawdę lubię psy, niestety na koty mam uczulenie :/) to jest stara prawda.

DarkOne

Komentuje, bo Ty cały czas odszczekujesz...

"Sienkiewicz wielkim poetą był! A i nasz naród jest najlepszy, najwspanialszy. "

To może idź sobie pooglądać Dragon Ball'a, może Ci stanie...

"Zachwycam się kulturą wschodu - bo jest czym (nie zapominając o naszym dorobku)"

W Bejdzingu pokazali, jaką mają kulturę - wszystko sztuczne, gigantyczne inwestycje dokonywane kosztem dziesiątek tysięcy ludzi, a Tybetańczyków lali pałami w setkach. Historia historią - ale to, co dzieje się dzisiaj na wschodzie, nie ma wiele wspólnego z epickimi opowieściami w stylu HERO... więc skończ swoje daremne porównania...

Z tym psem, to też raczej self diss z Twojej strony :)

na3askany

Dragon Ball i wzwód ??? Skąd ty to wymyśliłeś? Rozumiem jeszcze porządny Hentai ale DB? Z dobrych Hentaii polecam Czarną Biblię, nie jest to może kamień milowy ale a) wydany w PL b) sporo różnych "smaczków" więc zadowoli każdego ^_^ może nawet Ciebie!

Phi twój ranking leci w dół jak akcje w Moskwie. I powtarzasz się z tym "diss-owaniem". Podciągnij lepiej spodnie z kroku. Yo!

Każda olimpiada to pokaz siły, kasy, przepychu - KAŻDA - więc ten argument jest żałosny.

Co chcesz do Hero? Świetnie zrealizowana basn. Tak jak i zreszta 1612. I jak myslisz ze moje spojrzenie na azje jest zbudowne na Hero, Domu latajacych sztyletow i przyczajonym tygrysie to jestes bardziej plytki niz ustawa przewiduje.

ps - mam nadzieje ze mnie nie zawiedziesz i jeszce troszke mnie powyzywasz! Kazdy twoj post poprawia mi humor w te smunte deszczowe dni ^_^

DarkOne

Hentaii...please!!! Biję pokłony przed jaśnie dorosłym rozmówcą :) Animowane pornole dla nastoletnich Japończyków :D ( czekam na wypowiedź, w której będziesz wszystkim wpajał prawdy tajemne, o walorach edukacyjnych i artystycznych tychże animacji :D )

Wiesz co jest najbardziej irytujące? Fakt, że sam mnie najpierw wyzywasz, a potem o to samo upominasz zwracając uwagę. Ale czasem tak bywa, niektórzy mają dobrą pamięć,....ale krótką. Ty do tego wszystkiego jeszcze brandzlujesz się przy hentaii'ach, więc pewnie mózg niedotleniony i potem takie głupoty wypisujesz:D

Jeśli chodzi o HERO, to proponuje jeszcze raz przeczytać text, który "skomentowałeś", bo najwidoczniej masz problemy ze zrozumieniem prostych zdań :)

"Każda olimpiada to pokaz siły, kasy, przepychu - KAŻDA" -> jeśli chcesz wiedzieć ciołku, to w Pekinie odbyły się Igrzyska, bo olimpiada to okres pomiędzy nimi. To, że organizacja Igrzysk wiąże się z prestiżem i pokazem siły jest tak samo oczywiste jak wschód Słońca. Ale nie każde Igrzyska są organizowane w tak tragicznych okolicznościach i z użyciem przemocy. NIE KAŻDE! Więc "więc ten argument jest żałosny."

Twoje rankingi obchodzą mnie tak samo, jak twoje mądrości na temat Chin i "Olimpiad", więc daruj sobie...

Jesteś ciężkim hipokrytą i tyle. A z tymi gaciami to mnie totalnie rozwaliłeś hehehe :)

na3askany

Tak tak :) Mój ty guru sexu, historii, politologii, alfo & omego ^_^ Szkoda, że tylko w swej mądrości jeszcze nie umiesz jeszcze odróżniać sarkazmu.

Hentai tylko dla nastolaktów - dzieki ze otworzyles mi oczy, nie wiedzialem ze tylko dzieci w japonii sie przy nich brandzluja! OMG <lol> a swoja droga od masturbacjii wole sex ale zaraz mi powiesz ze moja narzeczona jest wirtualna :D

Dla Ciebie moge być nawet pedałem masochistą - whatever makes You happy and stiff ^_^

DarkOne

Szacun Dark ;)

na3askany

Hmmm... no brawo brawo. Po raz kolejny padam na cyce przed wielkim inteligentem, rozwydrzonym i żałosnym.
Co do obrażania. Twój pierwszy post w tym temacie od razu obrażanie załorzyciela tematu...hmm... pierwszy post w temacie o hellboyu... kto zgadnie? Zablokowany przez moderatora... hmm... ciekawe dlaczego...
To są dowody dojrzałości i otwartości w dyskusji.
Cholernie mnie ciekawi jak z tego wybrniesz... jedyny sposób jaki wpadnie ci do głowy to odbicie piłeczki, że ja jestem taki taki i jeszcze taki... typowe.


Interpunkcja... tak wytknąłem ci, ponieważ... zgadniesz? Na pewno nie... przypisałeś mi słowa, które zacytowałem po to aby sie odnieść do nich krytycznie. Czytając moje posty chyba za bardzo byłeś podniecony, żeby dostrzec taki detal...
Sam jednak nie mogłeś przepuścić mi literówki... książkowy przykład hipokryzji...

A to, rozwaliło mnie totalnie:
"To słaby masz wzrok "gówniarzu", bo akurat to Tobie dojebali w temacie o Hellboyu i Ty tchórzu nie odpisałeś!!! Zwyzywali cię tam nawet od cweli - no chyba, że akurat przyjąłeś to jako komplement:)"

Według takiego betona jak ty, należałoby równo zbluzgać kolesia, żeby nie wyjść na tchórza... typowa logika zacietrzewionego prostaka.
Jeśli zechcesz przytoczyć to co ja napisałem do niego "Debil nie wie, że jest debil..." to śpieszę z wyjaśnieniem, że to cytat z piosenki Kazika i doskonale podsumował mojego rozmówcę.

Małe podsumowanie. Jesteś zacietrzewionym hipokrytą i prostakiem, w niewybredny sposób atakujesz każdego kto ma zdanie inne niż twoje (w/w pierwsze posty w tematach). Masz gówniarskie i aroganckie podejście do innych forumowiczów, no chyba że się z tobą zgadzają. W to, że jesteś dorosły nie wątpię, w to, że masz choć trochę kultury zdecydowanie wątpię... niemal każdy twój post zawiera obelgi pod czyimś adresem, ciekaw jestem jak to nazwiesz.

Postąpię z tobą tak jak z tym burakiem z hellboya, po prostu cię zignoruję... nie mam zamiaru zniżać się do poziomu rozwydrzonego buraka,
bo na tym polu na pewno przegram z doświadczonym buraczydłem.

DarkOne

film totalne dno szkoda że ten jednorożec jeszcze nie latał :))a z nas zrobili barbarzyńców a sami zapomnieli gnoje co zrobili w katyniu i nie tylko-niech o tym nakręcą film pajace zobaczymy jacy będa kacapy szczerzy.do piachu...

dzidek63

Ale zamkniety z Ciebie czlowiek dzidek63.. ale cóż..jak sam napisałeś starszy z Ciebie człek, więc tak jak to w tramwaju bywa ustępuje Tobie i tak już nagadałeś sie w życiu, więc reszta do innyh skieruje. Ciekawi mnie ta wymiana zdan, bo jak wyszła Staż Nocna co była w kincach emitowana i Staż Dzienna.. obie widziałem.. film nie zły. DLa mnie to było coś.. a co ciekawe, żaden z Was nie pisał tam o jakimś nie pójściu na ten film, a przecież jest on Rosyjski.
To idąć za myślą..czemu ogląacie filmy Chińskie, tam są lamane prawa ludzkie. My przy nich to mamy luzy, czas PRL'u w Polsce przy ucisku chińskich obywateli - głównie tybetaścy to pikuś. Po co chodzicie do Cinema City i innych multipleksów - to są koroporacje Żydowskie ,a samo Cinema City z Izrealu,a z tych krajów pochodzą też terroryści ( by nie było - nie wszyscy, ale jak ktoś ma wątpliwości odesłałm do google.pl ) Setki przykładów Wam podam, a wy tłuczecie się o film, który swoją drogą pokazuje to jak my polacy odważyliśmy się w tam tym okresie najechać Moske..czy głupie... zostawmy to Historykom, a sami obejrzyjsie oceńcie jak Harego i całą reszte o spójność z faktami i tyle, a nie bawcie się w politykowanie, bo narzekacie na mężów stanu, których wybieramy, a sami właśnie jesteści - bijecie się waląc texty przeszłości, że my to, a że my tam to. Qrde... szkoda, że nie powołujecie się na fakt, że keidyś w Polsce było tak dobrze, że nawet nie mieliśmy policji, bo takim krajem byliśmy poukładanym. Dumna rozpiera... ale pytanie czemu wróciła.. bo także Polacy wymyślili Liberum Veto co było powodem zmiany w kraju porządku. Choć przez jakiś 100 lat nie było używane to mimo wszystko z czasem głupi Polaka trudy idą na marne, a co gorsze sam je niszczy. Nie jesteśmy krajem Chrystusowym jak to powiedzieli tylko masochistycznym..staramy się o wolność po to by ją potem nam ograniczali. WAlczymy o coś, choć tym potem gardzimy, uciekamy od tego - mowa choćby o kościele, w którym jeszcze z 20 lat temu pokładaliśmy nadzieje. Można tak do rana... ale po co? Film web to nie Heide Park!

A dla sprostowania.. nie jestem historykiem, po prostu lubie wiedzieć, ogladam, zwiedzam, czytam... zawód akurat w branży zbliżonej filmowej - animacja i grafika komputerowa. I jak chcesz doszukiwać się czegoś wiecej np. błedów ort. to daruj sobie, bo nie chce mi się ich teraz poprawiać.. ^.^

dzidek63

Hmm... Niektórzy chyba zapominają, że to nie jest dokument tylko zwykły film fabularny z luźną historyczną otoczką... Coś takiego jak "Ogniem i mieczem"! Czego spodziewaliście się po filmie zrobionym specjalnie po to żeby przypomnieć Rosjanom o wydarzeniach z 1612 roku? Chodziło o to żeby pokazać im jacy są waleczni, obudzić patriotyzm!

A najbardziej denerwują mnie wypowiedzi o tym jacy to Rosjanie albo Niemcy BYLI! No właśnie BYLI czyli nie SĄ! Teraz to są inne kraje niż kiedyś! Czemu na Szwedów tak nie najeżdżacie? W końcu kiedyś zgotowali nam potop...

Dlaczego pamiętacie tylko o tym co inni nam zrobili a nie pamiętacie o tym co sami robiliśmy? Hasłem waszego patriotyzmu jest "bij ruska, bij niemca, Polska dla Polaków"! Żenada...

Większość z was uważa sie za katolików. I gdzie jest to wasze katolickie myślenie? Np. żeby miłować bliźnich, tolerancja? Jak wykorzystujecie w życiu Biblie? Większość z was to katolicy, ale tylko na godzinę w niedziele! Ważne żeby sie pokazać, że sie na mszy było. Gorliwie się modlić i śpiewać żeby inni ludzie zobaczyli! A po powrocie do domu siadać przed komp i wyzywać innych! Weźcie się opamiętajcie!

P.S oczywiście nie pisze tego o wszystkich Polakach, wiem że to co napisałem tyczy sie może z 15% społeczeństwa, ale niestety to 15% jest bardzo aktywne w internecie i na różnego rodzaju forach!
P.S 2 Ogladał ktoś może wczoraj polsat ok. 23.30? Była tam ciekawa dyskusja na temat tego filmu...:D

kondzio2332

Ten post kondzia nasunął mi jedną historyczne wydarzenie - wyprawy krzyżowe - też w imię chrześcijaństwa walczyli z poganami..a jak to wyglądało? Kolega kondzio przedstawił dokładnie - bić ruska, bić Niemca - polska dla polaków. ehh..

ocenił(a) film na 1
kondzio2332

O to chodzi, że oni tacy byli i tacy SĄ! Coś dla ciebie specjalnie : " Marzec 2002r. podczas tzw. "zaczystki" w Argunie (Czeczenia) rosyjscy żołnierze wdzierają się do domu 32-letniej Luizy Bakujewej. Na piecu stoi gar wrzącej wody do prania. Żołnierze wrzucają do niego jedyne dziecko Luizy, trzyletnią córeczkę. W czasie gdy dziecko umiera we wrzątku, Luizę gwałci siedemnastu pijanych bydlaków. Siedem miesięcy pożniej Luiza Bakujewa ginie jako terrorystka w teatrze na Dubrowce w Moskwie ..."

użytkownik usunięty
DarkOne

Brawo DarkOne! Cieszę się, że jest ktoś, kto MYŚLI! My, Polacy mamy to do siebie, że uważamy się za naród wybrany. Z jakiej to niby racji? Jesteśmy takimi samymi liczbami statystycznymi jak reszta ludzi! A film jest antypolski? Pewnie, że jest! My robimy antyrosyjskie, a oni robią antypolskie. Co w tym dziwnego? Wszyscy sobie wycierają gęby tolerancją, ale jak przychodzi co do czego, to im się nagle szabelka w kieszeni rozkłada. Tylko, kurde, nie pamiętam - my zabraliśmy Rosjanom (Rusom?) Grody Czerwieńskie, czy oni nam? Ale IPN powinien to sprawdzić, bo może Chrobry też był "Bolek"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones