Michał Żebrowski

7,8
18 277 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Michał Żebrowski

Ciekaw jestem jakie były kryteria naboru do szkoły aktorskiej, gdy go przyjmowali...

Papa_Ratzi_2

popieram, popieram i jeszcze raz popieram. Każda rola taka sama. Powinien występować w Klanie.

Natalkaa

eee... a jakie ty z nim filmy widziałeś jak mówisz że wszystkie role tak samo grał?

Scott_3

?Samowolka?, ?Pan Tadeusz?, ?Ogniem i mieczem?, ?Widźmin?, ?Pianista?, ?Stara baśń?, ?Kto nigdy nie żył...?, ?Pręgi?, ?Kochankowie roku tygrysa? ? te filmy z jego udziałem widziałem, czyli, jakby nie patrzeć, większość. I muszę przyznać rację Papie Ratziemu ? w każdym filmie gra dokładnie tak samo, sztucznie, bez emocji; nie potrafi wczuć się w postać, po prostu łazi i gada. Największa porażka z jego udziałem to ?Pręgi?, gdzie jego postaci chciano dodać trochę głębi, ale poległ na tym polu wybitnie... Zazwyczaj nie biorę udziału w tego typu dyskusjach, ale przy paru osobach ? Żebroskim, Bollu, Seagalu etc. ? wprost nie mogę się powstrzymać. Koleś powinien zostać modelem czy kimś takim albo co najwyżej aktorem w telenoweli, ale nie aktorem, zgarniającym role w większych polskich filmach...

Pottero

co za bzdury, ty chyba sam jestes jak drewno siedząc przed ekranem i sie nie ruszając:P

Papa_Ratzi_2

Wy chyba w ogóle nie znacie sie na aktorstwie. To swietny aktor. Widac ze nie widzieliście "Doktora Hausta" w teatrze. Radze obejrzec a dopiero potem wydawac opinie...

Forget_me_not

pomijam to jakim jest aktorem w teatrze bo nie byłam na ani jednej sztuce w ktorej występował... ale widząc go na ekranie stwierdzam że w każdej roli jest smętny niczym stary makaron.

Natalkaa

To najpierw obejrzyj również sztuki teatralne z udziałem Michała Żebrowskiego a później zostawiaj tu komentarz na jego temat. Jak dla mnie jest on dobrym aktorem, to prawda że lepiej sprawdza się w rolach teatralnych, ale filmowe role też są dobre.

sylwunia_77

To jest strona FILMweb a nie TEATRweb i ocenia się aktorów na podstawie ról filmowych. A w tych wg mnie pan Michał nie powinien występować. No, może w telenowelach co najwyzej...

Papa_Ratzi_2

Owszem to jest strona filmweb, ale jeśli oceniasz aktora to nie tylko jego dorobek filmowy ale i teatralny bo w końcu wydajesz opinię o jego talencie - a to właśnie można oceniać na podatawie ról filmowych i teatralnych.

użytkownik usunięty
Papa_Ratzi_2

Sam jesteś jak pusty drewniany pętak!!!!:/

Ty widocznie nie ogladałes praktycznie zadnego filmu z nim skoro wyrażasz taką opinie....

ja uważam ze to jeden z najlepszych polskich aktorów młodego pokolenia...i nie bredź mi bzdur typu że nie umie grać....włąśnie ogladałam juz po raz 2 "Starą Baśń" i uważam że zagrał świetnie...ale najlepiej zagrał w "Wiedźminie" i "Ogniem i mieczem" ...

poza tym lubie go....

a ty zanim cos napiszesz lepiej sie 3 razy zastanów...a najlepiej to wogole nie pisz..i juz...

Oglądałem, oglądałem. A co do aktorow młodego pokolenia to daruj sobie, bo tych dobrych na palcach jednej ręki można policzyć. A sztuczność od żebrowskiego aż bije po oczach.

Papa_Ratzi_2

Hahahahahaha nie rozśmieszaj mnie... argumenty bez pokrycia i tyle. Żebyś jeszcze jakoś uzasadnił swoja opinię że jest sztuczny np. że taka a taka rola wymagała takiej a takiej gry a on zagrał tak i tak, ale nie masz zupełnie żadnego zaplecza do swojej opini.

sylwunia_77

A co tu argumentować? Gosciu gra jak sztywny drągal, ani wyrazistości ani polotu, jak za przeproszeniem ciota! Zero naturalności! Przecież takie "Ogniem i mieczem" to połowę swej wartości straciło przez tego pana (przynajmniej dla mnie). Niestety, obawiam się, że trend w obecnym polskim kinie jest taki, że aktor ma zadanie na egzaminie dobrze powiedzieć jakiś wierszyk, najlepiej dramatyczny, Potem udają się takie egzemplarze, które nadają się tylko na scenę teatralną,a jak już trzeba zagrać kogoś "zwykłego" to robi się gorzej..

Papa_Ratzi_2

Widzę że nie masz pojęcia o rekrutacji na Akademię Teatralną więc na ten temat lepiej się nie wypowiadaj. I nie ma to nic wspólnego z jakimś trendem. Jakbyś cokolwiek wiedział o tym aktorze to byłbyś poinformowany że pobierał lekcej gry aktorskiej od mistrzów na scenie a jego rekrutacja nie polegała na przeczytaniu wierszyka, bo AT to nie konkurs recytatorski. A duga sprawa to taka że nie bardzo wiem od kiedy role "zwykłe" są w filmie a "niezwykłe" są w teatrze. Masz bardzo zadziwiający podział ról aktorskich...tylko pogratulować...

sylwunia_77

No jednak role teatralne różnią się nieco od filmowych. Jasne, nie mam pojęcia o rekrutacji do wszelakich rodzajów szkół aktorskich, nie zmienia to jednak faktu, że od pewnego czasu zamiast wybitnych aktorów, jakich mieliśmy jeszcze 15-20 lat temu mamy w większości miernoty. Jakos nie wyobrażam go sobie w rolach, w których grali Wilhelmi, Kowalewski, Gajos, Fronczeski itp. Dla mnie to jest aktor bez wyrazu i raczej swojej opinii nie zmienię.
A co do pobierania lekcji, to pobierać od kogoś lekcje, a mieć do czegoś talent to dwie rożne sprawy.

Papa_Ratzi_2

wychodzi na to że przez całe studia w Akademii Teatralnej ćwiczył ciągle te same miny i ton głosu (nie wypowiadam się na temat jego gry w teatrze, mowie o filmach), Żebrowski w każdej roli jest dokładnie taki sam obojętnie czy gra amantów, kochanków czy księży, ogólnie jest nudny jak zeszłoroczny śnieg. A podoba wam się dlatego że jest w miare przystojny chociaż jak dla mnie wcale nie powalający :].

Papa_Ratzi_2

acha i jeszcze jedno typuję go do roli dziadka Władysława w polskiej telenoweli Klan... idealna dla niego :].

Natalkaa

Po pierwsze nie mów że podoba się dlatego ze jest przystojny - to jakieś agrumenty wyssane z palca. Po drugie nie szargaj imienia dobrego aktora, który już nie żyje i który bardzo dobrze grał swoją rolę (mówię o aluzji do Klanu) a po trzecie to chyba również nie masz pojęcia o zajęciach na AT więc również się na ten temat nie wypowiadaj.

Papa_Ratzi_2

1. większość osób które znam uważają że jest przystojny i dlatego go lubią, więc komuś jednak się podoba z tego powodu
2. wypowiadam się o fikcyjnej postaci czyli dziaku Władku z klanu a nie o Zygmuncie Kęstowiczu
3. będę sie wypowiadać bo jeżeli wydaje określoną sumę pieniędzy na film a aktor ktory w nim gra mi się nie podoba bo gra beznadziejnie to mogę najnormalniej w świecie to wyrazić i po to jest forum.

Natalkaa

1. Owszem, sa osoby który lubią go za to że jest przystojny, ale nie masz prawa pisać że cyt. "podoba się WAM" biorąc opinię od swoich znajomych i uogólniając ją na wszystkich. Są osoby którym się podoba jego gra aktorska i odróżniają jego wygląd od talentu. Nie moja wina ze nie znasz akurat takich osób... 2. Fikcyjna postać jak to nazwałaś była grana właśnie przez wiele lat przez Zygmunta Kęstowicza, myslę że nie bez przyczyny zrobiłaś to porównanie, napewno musiałaś sie odnieść nie tylko do tej fikcyjnej postaci ale i do osoby która grała tą rolę 3. Możesz wyrazić swoją opinię, nikt C tego nie zabrania jednak moim zdaniem powinnaś powstrzymać sakrastyczne uwagi mające pokazać Twoje wielkie rozczarowanie grą aktorską Michała Żebrowskiego. a pieniędzy nie musisz wydawać bo jak masz jakąś opinię na temat danego aktora to po prostu nie oglądaj filmów z jego udziałem. Zadzwiają mnie niektóre osoby co oglądają pewnych aktorów tylko po to by ich krytykować i utwierdzac swoje negatywne zdania, ale ida na kolejne filmy z jego udziałem i oglądają kanały w TV jak leci jakiś film. Pogratulować. Następna sprawa,nie napisałam że nie możesz napisac swojej opinii, ale wspomniałam że podobnie jak przedmówca nie powinnaś się wypowiadać na temat rekrutacji i zajęć w AT bo widzę że jesteś niedoinformowana. Myślę że na tym zakończmy ta dyskusję.

sylwunia_77

hahaha bzdury, bzdury, bzdury....ależ mnie nie interesuje czy on studiował na AT czy też w ogóle nie studiował... ważne jest to co zobacze na ekranie, a jeżeli mi się nie podoba to krytykuje. Kęstowicz grając w klanie jest (był) osobą publiczną i aktorem takim samym jak Żebrowski więc się o nim mogę wypowiadać ile chce. i na tym zakończymy pozdrawiam

Natalkaa

Przecież pisałam że Ci nie bronię wypowiadac swojej opinii... Ech...masz rację, zakończmy dyskusję, szkoda sił, bo widze że nic kompletnie nie zrozumiałaś z mojego ostatniego postu i chyba czytałaś go co drugi wyraz... Grtauluję umiejętności czytania ze zrozumieniem. Pozdrawiam wszystkie antyfanki Żebrowskiego podobniej mentalności co koleżanka... Papa.

Papa_Ratzi_2

Trochę więcej poczucia humoru. Nauczyliśmy się jako społeczeństwo krytykować wszystko i wszystkich za to kim są, co robią, jak mówią. Tylko czemu ma to służyć i kto upoważnił niektóre osoby do uwłaczania innym. Niektórzy powinni poszukać upustu swoich emocji gdzie indziej, bo obrażać i krytykować jest najprościej, a w szczególności osoby których się nie zna, a opinia co do tej osoby ogranicza się do 'sztuczny, drewno etc.' Każdy aktor nie gra tak samo. Albo się z tym godzimy albo nie. Według mnie to jeden z bardziej wartościowych aktorów w naszym kraju. Nie sprzedaje się w reklamach, gazetach i telewizji. Ze świecą takich szukać. A jak już to wywiady (w gazecie, telewizji) z nim są mądre i można się z nich dużo dowiedzieć, można skorzystać. Gwarantuje!! Ostatnio super parodiował ludzi z siłowni hehe. Uśmiałam się. Z pasją opowiada o każdej swojej roli, o swojej pracy. Sztuki teatralne to z jego udziałwem są bardzo oblegane i bilety rezerwuje się z półrocznym wyprzedzeniem. CiekawedlaczegoNa pewno nie dlatego, żeby pooglądać beznadziejnego aktora. Radzę się wam zdystansowac i jeśli krytykować to wysilić się trochę bardziej i dowiedzieć się czegoś więcej krytykowanym. Morał na koniec: Jeśli się kogoś nie lubi(nie zna)to się na jego temat nie wypowiada, bo ocena jest niobiektywna.

Papa_Ratzi_2

Niedość że jest w nim to coś, to naprawde świetnie gra!!! boże jacy wy jesteście puści w środku..
Moim zdaniem Michał jest świetnym aktorem, (Pręgi- zagrał rewel.) =)

grove_2

sam jestes pusty ha! :] a Zebrowski sztuczny jest, na kolejna role dla niego obstawiam Kena dla Barbie :]

Natalkaa

Hehehe on będzie grał Kena a ty będziesz Barbie ;)

paulina_d100

ja moge byc Barbie tylko nie z tym Kenem :P:P:P:P zamiast Zebrowskiego to bym moze Josha Hollowaya wolala :P:P:P :]

Papa_Ratzi_2

Moim zdaniem to świetny, utalentowany i przystojny aktor. Z tym, że kazdy aktor ma swój styl grania - nie ma jednego, idealnego, przypadającego do gustu wszystkim. Ale Żebrowski i tak ma wiele fanów. I słusznie. Jego gra jest... ujmująca i nie taka 'płytka', raczej z głębokim sensem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones