Michał Żebrowski

7,9
18 127 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Michał Żebrowski

Byc moze nie powinienem na poruszac tego tematu na forum poublicznym ale uwazam ze spoleczenstwo zasluguje na prawde.
Otoz, w latach 80-tych mieszkalismy w Warszawie a rodzina Panstwa Zerbowskich byla naszymi sasiadami. Michalek czesto do nas zagladal i juz wtedy dal sie poznac jako wspanialy aktor. Wszyscy na osiedlu wrozyli mu miedzynarodowa slawe i glowne role w kasowych megahitach, co dzis jest faktem.
Nasz Wiedzmin pewnego dnia pozyczyl ode mnie szlifierke, jak twierdzil - na pare godzin Heniu bo musze na szybkosci opie***lic numery na silniku tej beemki co to ja Siwy z Reichu wczoraj zwiozl.
Jak Wam wiadomo, prawdziwy mezczyzna nie lubi rozlaki ze swoja szlifierka, wiec po kilku dniach bez wiadomosci od Michala zaczalem sie niepokoic. Probowalem spotkac go na osiedlu, chodzilem do wszystkich znanych mi melin, dziupli az wreszcie trafilem do samego Siwego, ktory bez ogrodek oswiadczyl: - Jaka szlifierka lamusie j***ny, zadnej beemki nie zwiozlem bo nie bylem w Reichu odkad wyszlem z puszki, cwelu. A tak na aproposie, to pol osiedla szuka tego frajera bo wisi flote i fanty chlopakom, a mie piataka i spojler do kadeta co to go pozyczyl na wyjazd z jakas maniura.
Zaniepokojony takim obrotem spraw, udalem sie do mieszkania rodziny Michala, celem uzyskania informacji na temat miejsca pobytu naszego Clooney'a.
Jakiez bylo moje zdziwienie i smutek kiedy dowiedzialem sie, ze - synalek bez pucowania spakowal mandzur i dal w dluga bo mial cieplo na osiedlu z psami i ekipa. Podobniez poszedl na studia bo tam go nikt nie znajdzie.

Kilka miesiecy zajelo mi pogodzenie sie z utrata szlifierki ale w glebi duszy nigdy tego nie zaakceptuje.

Nastepne spokanie z Michalem, kilkanascie lat pozniej, bylo dzielem przypadku. Kiedy pewnej niedzieli wybralismy sie z malzonka do jednej ze stolecznych Galerii Handlowych, zwrocilem uwage na dwoch dziwnie ubranych osobnikow palacych obok wejscia do kina. Jeden wygladal jak zmeczony zyciem bywalec skwerkow i laweczek przed sklepami monopolowymi z ta roznica , ze odziany byl w kolczuge. Drugi natomiast, wygladal jak wylniala kuna z kucykiem po trepanacji i rowniez lansowal sie w jakis sredniowieczno-hipsterskich szatach.
Natychmiast ropoznalem w osobnikach znanych i uwielbianych aktorow mlodej fali - Ryszadra Koltysa (znanego rowniez z brawurowej kreacji w serialu "Swiat wg Kipeskich" i od lat niewidzianego dawnego ziomala z osiedla - Michala. Nad wejsciem do kina wisial wielki plakat "Wiezmin -Premiera".
Nie zastanawiajac sie dlugo, podszedlem do gwiazdorow i zwracajac sie do Michala w ostrym tonie, zazadalem zwrotu szlifierki.
Michal spojrzal na mnie wzrokiem pelnym melancholii i mrocznym, smutnym tonem odrzekl : - Żarty na bok, jak powiedział król Dezmod, gdy wśród uczty goście nagle zaczęli sinieć i umierać.
- Ale Michal to byla Boschowska katowa szlifierka, no gdzie ja taka druga dostane? Na Allegro takie chodza po pare Wladków a Ty sobie ot tak pozyczyles i nie chcesz oddac.- odparowalem i szczerze mowiac narastala we mnie zlosc na tego pajaca z kucykiem i plastkowymi mieczami z bazaru na plecach.

– Nie należało tego mówić – uśmiechnął się paskudnie Michal -wiedźmin, czując już euforię walki, wywołaną przez eliksir reagujący z adrenaliną, ktory mial ukryty w reklamowce z logo Tesco – Dopóki tego nie powiedziałeś, miałeś szansę na przeżycie. Teraz już nie masz.

- To jest Pan Geral z Rivii, mowi Ci to cos cwelu z Grójca ?- w tym momencie do dyskusji wlaczyl sie Pan Ryszadr

Widzac, ze sytuacja staje sie napieta a obaj panowie niewatpliwie przygotowuja atak fizyczny na moja osobe, czmychnalem w pobliski tlum widzow spragnionych fajerwerkow rezyserskiego kunsztu Pana Brodzkiego oraz oscarowych kreakcji aktorow ekranizacji przygod polskiego Batmana i Supermana w jednym.

Od tamtej pory sledze jego kazdy krok, lecz nie udalo mi sie doprowadzic do konfrontacji. Zlozylem rowniez zawiadomienie do prokuratury Praga-Polnoc. Teraz, z nadejsciem nowej wladzy licze, ze ta haniebna sprawa zostanie wreszcie rozpoznana.

sirgregh

watpie zeby Michal uzywal chlamowatego Boscha, tacy kozacy maja szlifierki po kilka tys EURO.

sirgregh

Sraszne dno I polskie bagienko. Frustracja bije z Pana wypowiedzi.

sirgregh

Już samo zdjęcie BOLKA świadczy o wiarygodności wypowiedzi

sarmackipolak

Żebyś wiedział.

sirgregh

:D Mam nadzieję, że słusznie wyczuwam ironie w tej zacnej historyjce. Super się czytało :)

sirgregh

jezu jakie normiki w komentarzach. jeden nawet specjalnie konto założył żeby się wypowiedzieć XD "mam nadzieję,że wyczuwam ironię" XDDD WHAT ARE YOU F U C K I N G GAY ? moim głównym zarzutem do pasty jest brak klasycznego elementu zaskoczenia jak w makaronach o żaku i żmijewskim. no i wiedźmin ? serio ? trzeba było to pod na dobre i na złe podciągnąć. plusy za język ! keep it up proud of you

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
radoslawnietoslawski

siema radziu,o moją ci pe się nie martw bo jest dobrze przetrzepana ale nie przez takiego brudnego polaka robaka jak ty a przez rodowitego araba metr 90 w knidze który razem ze swoim afrykańsko amerykańskim kolegą biorą mnie na dwa baty kiedy oglądam comedians on hoverboards. dziewczyny dawajcie arabom i mudżynom ! ten
shitpost to cry for help #savekajakern

Illegal_Slut

masz ty wogóle rozum i godność człowieka ? myślisz,że jak udajesz filmyfranka na mieście i w każdym poście cytujesz idubbbza to jesteś śmieszna ? każdy ma z ciebie beke na dzielni a ta akcja z prankiem w żabce to twój upadek. savekajakernmyass

radoslawnietoslawski

o czym ty mówisz człowieku ? czy ty wogóle słyszałeś o stylu dank memez !? weź idź oglądać tą swoją meme familie a nie się tutaj udzielasz jak pedalski włamywacz. już nigdy nie pójdę z tobą do olive garden. myślisz,że jak kupisz mi paluszki to wypoleruje ci pawełka ? naucz się traktować maniure poważnie i następnym razem weź ze sobą więcej niż 15 złotych. broke ass nigga...

Illegal_Slut

trakotwać maniurę poważnie !? jeszcze wrócisz do mnie na kolanach jak ten facet z obrazu rembrandta. nigdy nie znajdziesz pussy tighter as mine (mah neme chef gesture)
THE PRANK'S OVER !

radoslawnietoslawski

grzeczniej nygusie. mam kliniczną depresję i wiesz,że w każdej chwili mogę się zabić.

Illegal_Slut

CRINGEEE

Illegal_Slut

przestań udawać idubbbza i tak nigdy go nie poznasz

radoslawnietoslawski

skąd wiesz ? może to ja jestem misaki

Illegal_Slut

mówisz po japońsku ?

radoslawnietoslawski

tylko na korepetycjach. 3 słówka = jedna miseczka ryżu

Illegal_Slut

a jak przyniose cały worek ?

radoslawnietoslawski

to naucze cie grać i eat ass instrumental i pisać niggas in paris w katakanie. weź wejdź na fejsa i daj mi tego lajka,wrzuciłam nowe foty w stylu reverse cowgirl.

Illegal_Slut

fajne masz majtasy,gdzie kupujesz takie rzeczy ?

radoslawnietoslawski

samurai buyer

Illegal_Slut

"jezu jakie normiki w komentarzach" - czytajac dialog pomiedzy Illegal_Slut a radoslawnietoslawski mozemy dojsc do roznych wnioskow. Wnioski te napawaja nadzieja ale jednoczesnie znajda sie tacy, ktorzy po zapoznaniu sie z trescia zoladkowa mozgow naszych milych interlokutorow, opowiedza sie za aborcja do 30go roku zycia. Darz Bór.

il_genovese

Panowie Illegal_Slut i radoslawnietoslawski są prawdopodobnie stałymi bywalcami 4chan'a, stąd te zwichrowania osobowości i specyficzny język trollowania.

il_genovese

Przecież to tylko jacyś debile

sirgregh

tekścik śmieszny, ale słaby,
pan Żebrowski w latach 80-tych to uczęszczał do szkoły podstawowej
więc jak coś napiszesz to sprawdź przynajmniej daty żeby się kupy trzymało.
I druga wpadka - taka szlifierka dwudziestoletnia to złom ;-P

Kasha

Tak jest dobrzes mu napisala nieukowi, bo np w takim 1989r. nasz Idol mial 17 lat i tak jak piszesz, byl jeszcze w podstawówie, bo tak. ;)

il_genovese

no tak ale w 1985 miał 13 lat, nasz autor nie doprecyzował daty pożyczenia szlifierki ;P

sirgregh

Chciałeś błysnąć fajnym tekstem, a zrobiłeś tylko brzydką kupę.

sirgregh

"Teraz, z nadejsciem nowej wladzy licze, ze ta haniebna sprawa zostanie wreszcie rozpoznana" leżę, teraz dorzuć coś o reformie sądownictwa :D :D :D

sirgregh

bardzo piękna historyja. I wzrusza i bawi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
sirgregh

Ot jak ludzie sie #pasta oburzają :D

DzieXik

Nie mają poczucia humoru chyba :D

sirgregh

Wyborna pasta, gratuluję pomysłowości :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones